Ψηφίσματα για τον θάνατο του ομότιμου καθηγητή του Τμήματος Κτηνιατρικής Σπυρίδωνα Γεωργάκη

Ψ Η Φ Ι Σ Μ Α

Οι Πρυτανικές Αρχές του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης πληροφορήθηκαν με θλίψη την απώλεια του διακεκριμένου συναδέλφου,

Σπυρίδωνα Γεωργάκη,

Ομότιμου Καθηγητή του ΑΠΘ, ο οποίος τίμησε το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης με το έργο του στο Τμήμα Κτηνιατρικής.

Τιμώντας τη μνήμη του, οι Πρυτανικές Αρχές του ΑΠΘ

Ψ η φ ί ζ ο υ ν

• Να εκφραστούν τα συλλυπητήρια στην οικογένειά του.
  • Να δημοσιευθεί το σχετικό ψήφισμα στον ημερήσιο Τύπο και να αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του ΑΠΘ.

Ο Πρύτανης

Περικλής Α. Μήτκας
Καθηγητής Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών
και Μηχανικών Υπολογιστών

——————————————————————————————————————————-

Με θλίψη πληροφορηθήκαμε την αγγελία του θανάτου του ομότιμου καθηγητή του Τμήματος Κτηνιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας Σπυρίδωνα Γεωργάκη.

Η νεκρώσιμος ακολουθία θα πραγματοποιηθεί  την Κυριακή 17/1/2016 και ώρα 12:00 μ. στον Ιερό Ναό Αγίου Παντελεήμονος Πανοράματος.

Εκ μέρους των μελών ΔΕΠ και του υπολοίπου προσωπικού του Τμήματος,

εκφράζω τα συλλυπητήρια μου στην οικογένεια του εκλιπόντος.

Ο Πρόεδρος του Τμήματος

Χαρίλαος Καρατζιάς