1. Προετοιμασία φοιτητών για συμμετοχή σε πρόγραμμα ERASMUS+ σε γερμανόφωνα Πανεπιστήμια &Προετοιμασία για την πιστοποίηση Test DaF από το ΚΔΞΓ

Το Κέντρο Διδασκαλίας Ξένων Γλωσσών στο πλαίσιο των δωρεάν μαθημάτων του θα προσφέρει για το εαρινό εξάμηνο 2016, σε φοιτητές-τριες του Α.Π.Θ. μαθήματα γερμανικής γλώσσας κατά το χρονικό διάστημα από 22 Φεβρουαρίου 2016 έως 27 Μάιου 2016 με τις εξής θεματικές:

1. Προετοιμασία φοιτητών για συμμετοχή σε πρόγραμμα ERASMUS+ σε γερμανόφωνα Πανεπιστήμια. (Τετάρτη 19:00-21:15 αίθουσα ΠΑΑ 1ος όροφος Σχολής Θετικών Επιστημών) (επίπεδο Β2).
  2. Προετοιμασία για την πιστοποίηση Test DaF  που είναι απαραίτητη για μετάβαση για μεταπτυχιακές/διδακτορικές σπουδές σε γερμανικά Πανεπιστήμια. (Παρασκευή 19:00-21:15 αίθουσα ΠΑΑ 1ος όροφος Σχολής Θετικών Επιστημών)

Απαραίτητη προϋπόθεση για τη συμμετοχή είναι η γνώση της Γερμανικής γλώσσας σε επίπεδο Β2.