Υλοποίηση δράσεων του ΑΠΘ για τους Πρόσφυγες

Αγαπητά μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας,

Η Σύγκλητος του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, στο πλαίσιο του κοινωνικού ρόλου του Ιδρύματος, αποφάσισε να συμβάλει ουσιαστικά στον αγώνα για την παροχή βοήθειας προς τους Πρόσφυγες κατά την παραμονή τους στη χώρα μας.

Για το σκοπό αυτό, με απόφαση του κ. Πρύτανη έχει συσταθεί στο ΑΠΘ Επιτροπή για τον Συντονισμό Δράσεων για τους Πρόσφυγες. Στόχος της Επιτροπής είναι η διευκόλυνση του προγραμματισμού, της οργάνωσης και της υλοποίησης δράσεων παροχής βοήθειας, ανάλογης των δυνατοτήτων της Πανεπιστημιακής κοινότητας, σε συνεργασία με τους συναρμόδιους φορείς.

Στο πλαίσιο αυτό, σας παρακαλούμε να μας γνωστοποιήσετε τις δράσεις στις οποίες θα μπορούσατε και θα επιθυμούσατε να συμμετάσχετε, βραχυπρόθεσμα και μακροπρόθεσμα, συμπληρώνοντας το ακόλουθο ερωτηματολόγιο:

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων και παραμένουμε στη διάθεσή σας. Για κάθε διευκρίνιση απευθυνθείτε στην διεύθυνση vrect-hr-secretary@auth.gr.

Για την Επιτροπή Συντονισμού Δράσεων για τους Πρόσφυγες

Η Αναπληρώτρια Πρύτανη Ανθρώπινων Πόρων