Προκήρυξη για το Βραβείο Εξαίρετης Πανεπιστημιακής Διδασκαλίας για το έτος 2016 στις Επιστήμες του Ανθρώπου και τις Τέχνες

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Βραβείου Εξαίρετης Πανεπιστημιακής Διδασκαλίας

Το Ίδρυμα Τεχνολογίας και Έρευνας (ΙΤΕ) προκηρύσσει, για εικοστή έκτη φορά εφέτος, το Bραβείο Β. Ξανθόπουλου – Στ. Πνευματικού, για Εξαίρετη Πανεπιστημιακή Διδασκαλία.

Το βραβείο είναι ετήσιο και τιμά τη μνήμη του Βασίλη Ξανθόπουλου και του Στέφανου Πνευματικού, καθηγητών του Πανεπιστημίου Κρήτης και μελών του ΙΤΕ, που δολοφονήθηκαν το βράδυ της 27ης Νοεμβρίου 1990 στο Ηράκλειο, τη στιγμή που επιτελούσαν από κοινού το διδακτικό λειτούργημα.

Για το 2016, γίνονται αποδεκτές προτάσεις που εμπίπτουν στον θεματικό κύκλο των Επιστημών του Ανθρώπου και τις Τέχνες.

Ως καταληκτική ημερομηνία αποστολής προτάσεων έχει ορισθεί η 30η Ιουνίου 2016.

Περισσότερες πληροφορίες δίνονται στην ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ και στη σχετική ιστοσελίδα του ΙΤΕ.

Γραμματεία Βραβείου Β. Ξανθόπουλου – Στ. Πνευματικού
Κεντρική Διεύθυνση ΙΤΕ