Μαθήματα Γερμανικής Γλώσσας για Προπτυχιακούς Φοιτητές/τριες από το ΚΔΞΓ

Το Κέντρο Διδασκαλίας Ξένων Γλωσσών στο πλαίσιο των δωρεάν μαθημάτων του θα προσφέρει για το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017, αποκλειστικά και μόνο σε προπτυχιακούς φοιτητές-ήτριες του Α.Π.Θ. διατμηματικά μαθήματα γερμανικής γλώσσας  κατά το χρονικό διάστημα από 2 Νοεμβρίου 2016 έως 26 Μαΐου 2017 (απόφαση ΔΣ αριθμ.76/13-10-2016). Στόχος του προγράμματος είναι η ανάπτυξη γλωσσικών δεξιοτήτων στη γερμανική γλώσσα (επίπεδα Α1 & Β1).

Όσοι φοιτητές/ήτριες ενδιαφέρονται, καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή συμπληρώνοντας τη σχετική online αίτηση.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων  30 Οκτωβρίου 2016 και ώρα 12:00. Οι φοιτητές/ήτριες θα επιλεγούν με σειρά προτεραιότητας. ΔΕΝ θα γίνουν δεκτές αιτήσεις που δεν πληρούν τους όρους της ανακοίνωσης και είναι εκπρόθεσμες.