Διατμηματικά μαθήματα γερμανικής γλώσσας επιπέδων Α1 και Α2

Το Κέντρο Διδασκαλίας Ξένων Γλωσσών στο πλαίσιο των δωρεάν μαθημάτων του θα προσφέρει για το εαρινό εξάμηνο 2017, αποκλειστικά και μόνο σε προπτυχιακούς φοιτητές-ήτριες του Α.Π.Θ. διατμηματικά μαθήματα γερμανικής γλώσσας κατά το χρονικό διάστημα από 2 Μαρτίου έως 2 Ιουνίου 2017. Στόχος του προγράμματος είναι η ανάπτυξη γλωσσικών δεξιοτήτων στη γερμανική γλώσσα (επίπεδα Α1-Α2).

Η παρακολούθηση των μαθημάτων είναι υποχρεωτική. Στο τέλος του προγράμματος θα δοθεί βεβαίωση πλήρους παρακολούθησης με βαθμό επίδοσης στους φοιτητές/ήτριες που παρακολούθησαν τουλάχιστον το 80% του προγράμματος και πέτυχαν στις τελικές εξετάσεις. Θα αποδοθούν 6 διδακτικές μονάδες και 4 πιστωτικές μονάδες  (ECTS)/μάθημα.

Όσοι φοιτητές/ήτριες ενδιαφέρονται, καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή συμπληρώνοντας τη σχετική online αίτηση.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων  27 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 12:00 μ.