Συμμετοχή Φορέων Απεξάρτησης στον 10ο Αριστοτέλειο Δρόμο

Κατόπιν πρόσκλησης της Διεπιστημονικής Επιτροπής Μελέτης Προτάσεων για την Αντιμετώπιση των Ναρκωτικών προς όλους τους φορείς απεξάρτησης της πόλης μας για συμμετοχή στον 10ο Αριστοτέλειο Δρόμο που διοργάνωσε το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο στο πλαίσιο της Φοιτητικής Εβδομάδας του Α.Π.Θ., ανταποκρίθηκαν θετικά τέσσερις φορείς, και συγκεκριμένα το Κ.Ε.Θ.Ε.Α. – ΙΘΑΚΗ, το Κ.Ε.Θ.Ε.Α. – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ, ο ΙΑΝΟΣ και ο Ο.ΚΑ.ΝΑ., από τους οποίους συμμετείχαν 46 νέοι με τους εκπαιδευτές τους.

Σε όλους τους συμμετέχοντες δόθηκε αναμνηστικό μετάλλιο του δρόμου και γενικότερα η αξιολόγηση από τη συμμετοχή τους (ανατροφοδότηση από τους εκπαιδευτές) ήταν κάτι παραπάνω από θετική. Επιπλέον αυτών, την ημέρα του δρόμου η Πανεπιστημιούπολη ήταν γεμάτη δρομείς και η εικόνα των εξωτερικών χώρων της, χωρίς αυτοκίνητα, πραγματικά όμορφη.