Παιδικό πρόγραμμα εκμάθησης δεξιοτήτων ζωής από το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο (AUTh Day Camp Life Skills)

Αγαπητοί γονείς,
το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του ΑΠΘ διοργανώνει για 6η συνεχόμενη χρονιά παιδικό πρόγραμμα εκμάθησης δεξιοτήτων ζωής.

Θα λειτουργήσει από τη Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου 2018, μέχρι και την Παρασκευή 7 Σεπτεμβρίου 2018.

• Άφιξη παιδιών: 07.45 έως 09.00
  • Αποχώρηση παιδιών: 14.15 έως 15.45

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τη διαδραστική συμμετοχή των παιδιών σε αθλητικές δράσεις αναψυχής και δραστηριότητες δημιουργικής απασχόλησης. Παραδείγματα τέτοιων δραστηριοτήτων είναι η μαγειρική, η χειροτεχνία, η μουσική, ο χορός τα κατασκηνωτικά και η αυτοάμυνα. Επίσης, πραγματοποιούνται επισκέψεις σε ερευνητικά εργαστήρια και εκπαιδευτικές δομές του Πανεπιστημίου. Βασικός στόχος ειναι η εκμάθηση δεξιοτήτων ζωής για παιδιά 4-13 ετών μέσω της ενεργούς συμμετοχής, η κοινωνικοποίηση και φυσικά η αναψυχή των παιδιών.

Πεσισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής εδώ