Την Πέμπτη 31 Αυγούστου 2017 και ώρα 20:30, θα πραγματοποιηθεί στον προαύλιο χώρο του Κτιρίου Διοίκησης «Κ. Καραθεοδωρή» εκδήλωση προς τιμήν των μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, που αποχώρησαν κατά τη διάρκεια του ακαδημαϊκού έτους 2016-2017.

Την εκδήλωση θα χαιρετίσει ο Πρύτανης του ΑΠΘ, Καθηγητής Περικλής Μήτκας, και αμέσως μετά θα πραγματοποιηθεί ομιλία από τον Καθηγητή του Τμήματος Πολιτικών Μηχανικών της Πολυτεχνικής Σχολής του ΑΠΘ, Περικλή Λατινόπουλο, με θέμα: «Περιβαλλοντικός αλφαβητισμός: Τα κρίσιμα ζητήματα και ο ρόλος του Πανεπιστημίου».

Επισυνάπτεται η αναλυτική λίστα με τα ονόματα των 83 μελών της πανεπιστημιακής κοινότητας που αποχώρησαν και των 6 μελών που απεβίωσαν.

Πρόσκληση - Πρόγραμμα Εκδήλωσης

Λίστα Τιμώμενων