Ημερίδα με θέμα:”SEARCH, FIND, STRIKE: Προετοιμάσου για την αγορά εργασίας”

Η εθελοντική φοιτητική ομάδα Comvos (Cooperation and Motivation of Students) σε συνεργασία με το Γραφείο Διασύνδεσης (Γ.Δ.) του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (Α.Π.Θ.) διοργανώνουν την ενημερωτική ημερίδα: “SEARCH, FIND, STRIKE: Προετοιμάσου για την αγορά εργασίας”.

Στόχος της ημερίδας είναι η εξοικείωση και ο προσανατολισμός των φοιτητών και αποφοίτων στα βήματα μέχρι την πρόσληψή τους σε διάφορους φορείς.
Η εκδήλωση αφορά φοιτητές και απόφοιτους όλων των τμημάτων του Πανεπιστημίου και θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 12 Απριλίου και ώρα 10:00-15:00 στο αμφιθέατρο Ι του ΚΕΔΕΑ (οδός 3ης Σεπτεμβρίου, κόκκινο κτίριο).
Η ημερίδα θα περιέχει ομιλίες ποικίλων θεμάτων από στελέχη σημαντικών επιχειρήσεων.