Ο εκπαιδευτικός μη κερδοσκοπικός οργανισμός Άφιξις σας προσκαλεί να παρακολουθήσετε το World Academic Expo 2016 (WAVE 2016), το πρώτο ακαδημαϊκό συνέδριο για φοιτητές που διοργανώνει στις 03 – 06 Νοεμβρίου 2016 στους χώρους του Δημαρχείου Θεσσαλονίκης και του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου, υπό την αιγίδα του ΑΠΘ, του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, του Πανεπιστημίου Πειραιά και του Δήμου Θεσσαλονίκης.

Το συνέδριο δίνει την δυνατότητα σε φοιτητές απ’ όλο τον κόσμο να παρουσιάσουν την έρευνα τους στην ελληνική και την αγγλική γλώσσα μπροστά σε ένα κοινό που αποτελείται από ακαδημαϊκούς, επαγγελματίες και φοιτητές μέχρι και ενδιαφερόμενους πολίτες οι οποίοι επιθυμούν να εξοικειωθούν με τις εξελίξεις στον επιστημονικό χώρο. Οι συνεδρίες είναι ανοιχτές και η μόνη προϋπόθεση παρακολούθησης είναι μία προεγγραφή διαδικτυακά στην ιστοσελίδα του συνεδρίου (wave.afixis.org) ή έξω από την αίθουσα πριν την έναρξη της παρουσίασης.

Πληροφορίες-επικοινωνία

Συμπληρωματικά στοιχεία επικοινωνίας:

Εκπαιδευτικός μη Κερδοσκοπικός Οργανισμός ''ΑΦΙΞΗΣ''

Συνημμένα αρχεία:

Πληροφορίες συνεδρίου/ημερίδας

Ημερομηνίες διεξαγωγής:

Πέμπτη, 3 Νοέμβριος, 2016 (All day) εώς Κυριακή, 6 Νοέμβριος, 2016 (All day)

Χώρος:

ΑΠΘ - Δημαρχείο Θεσσαλονίκης
Οργάνωση συνεδρίου/ημερίδας
Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης - Πανεπιστήμιο Μακεδονίας - Πανεπιστήμιο Πειραιά - Δήμος Θεσσαλονίκης
Υποβλήθηκε στις 03/11/2016 @ 12:13