Αγωγή Υγείας: “Ενα Πολύτιμο Δώρο Ζωής από τον Δάσκαλο στον Μαθητή”

Η Επιτροπή Υγείας του ΑΠΘ σε συνεργασία με το Εθνικό Δίκτυο Αγωγής Υγείας και περιφερειακές Δ/νσεις Εκπαίδευσης της χώρας και υποστηριζόμενη από τις Πρυτανικές Αρχές του Πανεπιστημίου μας συνδιοργανώνει Προσυνεδριακή Ημερίδα του σχετικού Πανελλήνιου Συνεδρίου με τίτλο:

«ΑΓΩΓΗ ΥΓΕΙΑΣ: Ένα Πολύτιμο Δώρο Ζωής από τον Δάσκαλο στον Μαθητή.

Η Συνεργασία με τον Ακαδημαϊκό Χώρο και τις Υπηρεσίες Υγείας»

Η Ημερίδα θα λάβει χώρα στο Αμφιθέατρο ΝΟΗΣΙΣ του Κέντρου Διάδοσης Επιστημών & Μουσείου Τεχνολογίας, στη Θεσσαλονίκη,  την Κυριακή 20 Μαίου 2018 ώρες: 09:00-18:00.

Η είσοδος θα είναι ελεύθερη και θα δοθούν βεβαιώσεις σε όλους τους συμμετέχοντες ανάλογα με τον τρόπο και τύπο εμπλοκής τους. Επισυνάπτεται η Αφίσα και το Πρόγραμμα της Ημερίδας.

Πληροφορίες για την Εκπαιδευτική Κοινότητα: Ελένη Καβαζίδου, 28210 47 335, Υπεύθυνη Επικοινωνίας Εθνικού Δικτύου Αγωγής Υγείας «Μαθαίνω για τη Ζωή συνθέτοντας τις Ψηφίδες της Υγείας μου».
Πληροφορίες για την Ακαδημαϊκή Κοινότητα: Ελένη Παταζιού, 2310 9953 60, Επιτροπή Υγείας Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.