«Η πρόληψη του εκφοβισμού και της βίας, για ένα σύγχρονο, ανθρώπινο και δημοκρατικό σχολείο»

Το Δίκτυο κατά της Βίας στο Σχολείο, η Παιδαγωγική Σχολή Α.Π.Θ., η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας και η Παιδοψυχιατρική Εταιρεία Ελλάδος – Άνωση Ψυχιάτρων  Παιδιών και Εφήβων διοργανώνουν εκδήλωση με θέμα:

«Η πρόληψη του εκφοβισμού και της βίας, για ένα σύγχρονο, ανθρώπινο και δημοκρατικό σχολείο»

Την Πέμπτη 6 Μαρτίου 2014, στο Συνεδριακό Κέντρο ΚΕΔΕΑ και στην Παιδαγωγική Σχολή ΑΠΘ.

Για συμμετοχή στα εργαστήρια χρειάζεται η έγκαιρη συμπλήρωση και αποστολή της δήλωσης ενδιαφέροντος που επισυνάπτεται.
Η εκδήλωση θα αναμεταδοθεί μέσω live streaming από την κεντρική ιστοσελίδα του ΑΠΘ, την ιστοσελίδα , του Συνηγόρου του Παιδιού (www.0-18.gr) και από τον σύνδεσμο (www.antibullyingnetwork.gr)

Πληροφορίες επικοινωνίας
Πληροφορίες εκδήλωσης

Ημερομηνίες διεξαγωγής:

Πέμπτη, 6 Μάρτιος, 2014 - 09:30 εώς 20:00

Χώρος:

ΚΕΔΕΑ ΑΠΘ & Παιδαγωγική Σχολή ΑΠΘ
Οργάνωση εκδήλωσης

Μονάδα, υπομονάδα, τμήμα ή σχολή:

Υποβλήθηκε στις 27/02/2014 @ 13:37