Αναγόρευση του Dean Sotereanos σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Ιατρικής

Σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Ιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας του ΑΠΘ θα αναγορευτεί ο κύριος Dean Sotereanos, Καθηγητής Ορθοπαιδικής Χειρουργικής του Πανεπιστημίου Pittsburgh στην Pennsylvania των ΗΠΑ και Διευθυντής τoυ εξειδικευμένου Τμήματος Χειρουργικής Άκρας Χειρός του Ιατρικού Κέντρου του Πανεπιστημίου (UPMC), ΗΠΑ.

Η τελετή αναγόρευσης θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2016 και ώρα 19:00, στην αίθουσα Τελετών της παλαιάς Φιλοσοφικής Σχολής του ΑΠΘ.

Το πρόγραμμα της τελετής είναι το εξής:

• ΕΝΑΡΞΗ – ΠΡΟΣΦΩΝΗΣΗ από τον Κοσμήτορα της Σχολής Επιστημών Υγείας Καθηγητή Γεώργιο Καρακιουλάκη
  • ΠΡΟΣΦΩΝΗΣΗ από τον Πρύτανη του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης Καθηγητή Περικλή Α. Μήτκα
  • ΠΡΟΣΦΩΝΗΣΗ από τον Πρόεδρο του Τμήματος Ιατρικής Καθηγητή Αλέξανδρο – Αναστάσιο Γαρύφαλλο
  • ΕΠΑΙΝΟΣ ΤΟΥ ΤΙΜΩΜΕΝΟΥ ΚΑΘΗΓΗΤΟΥ DEAN G. SOTEREANOS από το μέλος της Γ’ Ορθοπαιδικής  Κλινικής ΑΠΘ, Καθηγητή Ιωάννη Σαρρή
  • ΤΕΛΕΤΗ ΑΝΑΓΟΡΕΥΣΗΣ
  • ΑΝΤΙΦΩΝΗΣΗ ΚΑΙ ΟΜΙΛΙΑ από τον τιμώμενο Καθηγητή Dean G. Sotereanos με θέμα:  «The 21st Century Surgeon»