Εσπερίδα με θέμα ” Η βιολογική ποικιλότητα σε παλαιότερες γεωλογικές και ιστορικές περιόδους (Biological diversity in past geological and historical periods)”.

Η Κοσμητεία της Σχολής Θετικών Επιστημών του Α.Π.Θ., στο πλαίσιο εορτασμού των 90 χρόνων της Σχολής,  διοργανώνει εσπερίδα με θέμα «Η βιολογική ποικιλότητα σε παλαιότερες γεωλογικές και ιστορικές περιόδους  (Biological diversity in past geological and historical periods, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 29 Νοεμβρίου 2017, ώρα 16:00, στην Αίθουσα Τελετών της Παλαιάς Φιλοσοφικής Σχολής.

Η εσπερίδα διοργανώνεται προς τιμή του καθηγητή του Πανεπιστημίου του Exeter κ. Kevin Gaston και στο πλαίσιό της  θα πραγματοποιηθεί και η τελετή απονομής του τίτλου του επίτιμου διδάκτορα στον κ. Gaston για τη σημαντική συμβολή του σε θέματα Βιοποικιλότητας.

Εγγραφή – Δήλωση συμμετοχής (Θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης) στο σύνδεσμο: http://bit.ly/2uhF5Mp έως την Τρίτη 28 Νοεμβρίου 2017.

Περισσότερες πληροφορίες στην πρόσκληση και στο πρόγραμμα που επισυνάπτονται