Τελετή Αναγόρευσης Τμήματος Ιατρικής

Σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Ιατρικής της Σχολής Επιστημών Υγείας του ΑΠΘ θα αναγορευτεί ο Διευθυντής της Ερευνητικής Μονάδας Ενδοκρινολογίας και Διαβήτη στο Schneider Children’s Medical Center of Israel (SCMCI), Ομ. Καθηγητής Παιδιατρικής Ενδοκρινολογίας της Ιατρικής Σχολής Sackler του Πανεπιστημίου του Tel Aviv, κ. Zvi Laron.

Η Τελετή Αναγόρευσης θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 26 Απριλίου 2017 και ώρα 19:00, στην αίθουσα Τελετών της παλαιάς Φιλοσοφικής Σχολής του ΑΠΘ.

Το πρόγραμμα της τελετής είναι το εξής:

Προσφώνηση από τον Κοσμήτορα της Σχολής Επιστημών Υγείας, Καθηγητή Γεώργιο Καρακιουλάκη

Προσφώνηση από τον Πρύτανη του ΑΠΘ, Καθηγητή Περικλή Α. Μήτκα

Προσφώνηση από τον Πρόεδρο του Τμήματος Ιατρικής, Καθηγητή Αλέξανδρο Γαρύφαλλο

Έπαινος του Τιμώμενου από το μέλος της Δ’ Παιδιατρικής Κλινικής του ΑΠΘ, Αν. Καθηγήτρια Ασημίνα Γαλλή – Τσινοπούλου

Τελετή Αναγόρευσης

Αντιφώνηση και ομιλία από τον τιμώμενο, με θέμα: «Laron syndrome patients are protected from cancer»