Ημέρες Καριέρας ΑΠΘ 2021

Για 9η χρονιά φέτος το Γραφείο Διασυνδεσης Σπουδών και Σταδιοδρομίας διοργανώνει την εκδήλωση Ημέρες Καριέρας ΑΠΘ 2021  με την οποία το  Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο επιδιώκει την άμεση διασύνδεση των φοιτητριών/φοιτητών και αποφοίτων του με την αγορά εργασίας.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά μέσω zoom

στις 9 & 10 Νοεμβρίου, 09.30-15.30

Chat with Recruiters
Στόχος της εκδήλωσης φέτος είναι η άμεση επικοινωνία και επαφή των φοιτητών, τελειόφοιτων και απόφοιτων του πανεπιστημίου με την αγορά εργασίας μέσα από συζήτηση σχετικά με καίρια ζητήματα που αφορούν στη σταδιοδρομία των νέων επιστημόνων.
Το Γραφείο Διασύνδεσης σε συνεργασία με τις εταιρίες έχει καταγράψει θεματολογία από σημαντικά ζητήματα που απασχολούν τους υποψήφιους στη φάση σχεδιασμού της επαγγελματικής τους σταδιοδρομίας & αναζήτησης εργασίας. Η κάθε εταιρία θα κάνει μία 10λεπτη εισήγηση πάνω σε ένα θέμα που έχει επιλέξει. Μετά την ολοκλήρωση των εισηγήσεων, κάθε μέρα στις 15:00 μ.μ., θα δοθεί μισή ώρα για forum – ερωτήσεις και συζήτηση με τους συμμετέχοντες.
Η εκδήλωση θα ολοκληρωθεί με επιλογή βιογραφικών σημειωμάτων για προσωπικές συνεντεύξεις από τις εταιρίες, που θα πραγματοποιηθούν μέχρι το τέλος του έτους.

ΖΟΟΜ: https://authgr.zoom.us/j/96709078085?pwd=VEhzcHRFUTh5M3lDWndNaDk1bmcrQT09
Meeting ID: 967 0907 8085,
Passcode: 694780
Περισσότερες πληροφορίες και εγγραφές στην ιστοσελίδα της Εκδήλωσης