Παγκόσμιο Επιστημονικό Εκθεσιακό Συνέδριο “World Academic Expo (WAVE) 2016” -Πρόσκληση υποβολής περιλήψεων

Ο εκπαιδευτικός μη-κερδοσκοπικός οργανισμός Άφιξις διοργανώνει το πρώτο παγκόσμιο επιστημονικό εκθεσιακό συνέδριο “World Academic Expo (WAVE) 2016” για φοιτητές όλων των επιστημονικών πεδίων και βαθμίδων, στην Θεσσαλονίκη, στις 03-06 Νοεμβρίου 2016, υπό την αιγίδα του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης και του Πανεπιστημίου Μακεδονίας.

Το συνέδριο απευθύνεται σε φοιτητές κάθε επιπέδου (προπτυχιακούς, μεταπτυχιακούς και διδακτορικούς) και κάθε επιστημονικού πεδίου πανεπιστημίων της Ελλάδας και του εξωτερικού και δίνει την ευκαιρία στους νέους επιστήμονες και ερευνητές να αποκτήσουν ουσιώδεις δεξιότητες μέσα από ένα μεγάλο εύρος δραστηριοτήτων, ετοιμάζοντάς τους για μελλοντικές ακαδημαϊκές και μη καριέρες. Όσοι συμμετέχουν θα έχουν την ευκαιρία να παρουσιάσουν μία ή περισσότερες επιστημονικές εργασίες που έχουν εκπονήσει ή πρόκειται να ολοκληρώσουν μέχρι το συνέδριο, μπροστά σε ένα κοινό από ακαδημαϊκούς, φοιτητές, πολιτειακούς και επιχειρηματικούς φορείς. Παράλληλα στο χώρο της διοργάνωσης θα διεξαχθεί έκθεση όπου φοιτητικές ομάδες από την Ελλάδα και το εξωτερικό θα παρουσιάσουν την δράση τους και θα έρθουν σε επαφή με το κοινό.