Το Κέντρο Διδασκαλίας Ξένων Γλωσσών στο πλαίσιο των δωρεάν μαθημάτων του θα προσφέρει για το ακαδημαϊκό έτος 2018-19, σε φοιτητές-ήτριες του Α.Π.Θ. το διατμηματικό μάθημα «Προετοιμασία φοιτητών για συμμετοχή σε πρόγραμμα ERASMUS+ σε γαλλόφωνα Πανεπιστήμια» -Preparation in the French language for participating in ERASMUS+ Programmes (κωδικός: ΓΑΛ- ERASM) κατά το χρονικό διάστημα από 10 Οκτωβρίου 2018 έως 24 Μάϊου 2019 (απόφαση ΓΣ αριθμ.14/5-7-2018).

Στόχος του προγράμματος είναι η ανάπτυξη γλωσσικών δεξιοτήτων στη γαλλική γλώσσα (επίπεδο Β1).

Το μάθημα θα διδάσκεται εβδομαδιαίως (3 ακαδημαϊκές διδακτικές ώρες) κάθε Τετάρτη 16:00-18:15 στην αίθ. 7 (υπόγειο παλαιού κτιρίου Φιλοσοφικής Σχολής) από τη διδάσκουσα Ελένη Γκίνου, ΕΕΠ ΚΔΞΓ.

Όσοι φοιτητές και όσες φοιτήτριες ενδιαφέρονται, καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή συμπληρώνοντας τη σχετική online αίτηση.