Ο Μύθος του Σίσυφου στο Χώρο της Απεξάρτησης – Σεμινάριο ΚΕΘΕΑ/ΝΟΜΙΚΗ ΑΠΘ

ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ

«Ο Μύθος του Σίσυφου στο Χώρο της Απεξάρτησης»

Με πρωτοβουλία της Διεπιστημονικής Επιτροπής Μελέτης Προτάσεων για την Αντιμετώπιση των Ναρκωτικών του Α.Π.Θ. και τη συνεργασία του ΚΕΘΕΑ-ΙΘΑΚΗ διοργανώνεται στην Νομική Σχολή βιωματικό εργαστήρι γύρω από τις δυσκολίες που αναδύονται στη διαδικασία της απεξάρτησης τόσο για τους εξυπηρετούμενους όσο και για τους επαγγελματίες ψυχικής υγείας.

Συντονίστρια Εργαστηρίου : Θεοδώρα Σιζοπούλου Ψυχολόγος MSc

Υπεύθυνη της Θεραπευτικής Κοινότητας

ΚΕΘΕΑ ΙΘΑΚΗ

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 12/12/2018 και  ώρες:  14:00-16:00μμ στην αίθουσα 212 που βρίσκεται στον 2ο όροφο της  Νομικής Σχολής.

Απευθύνεται τόσο σε προπτυχιακούς/ες όσο και σε μεταπτυχιακούς/ες φοιτητές/τριες. Ωστόσο, θα υπάρξει κλειστός αριθμός συμμετοχής, με μέγιστο αριθμό συμμετεχόντων/ουσών τα 30 άτομα. Οι ενδιαφερόμενοι/ες καλούνται να δηλώσουν τη συμμετοχή τους  ηλεκτρονικά στο email : parafelas@law.auth.gr , από τις 21/11 έως τις 8/12 2018. Στους  πρώτους  30 που θα δηλώσουν συμμετοχή θα σταλεί επιβεβαιωτικό e-mail.

Οι συμμετέχοντες/ουσες μετά το πέρας του σεμιναρίου θα λάβουν βεβαιώσεις συμμετοχής.