Ανακοίνωση του ΔΣ της Πανεπιστημιακής Φοιτητικής Λέσχης

Με μεγάλη μας έκπληξη πληροφορηθήκαμε ότι, ορισμένα μέσα κοινωνικής δικτύωσης αναφέρονται σε «ανώνυμες φήμες», για τροφική δηλητηρίαση φοιτητή στην Π.Φ.Λ.

Θα θέλαμε  με τον πλέον κατηγορηματικό τρόπο να κάνουμε γνωστό στους φοιτητές μας ότι, στα τέσσερα  χρόνια της Διοίκησής μας, ουδέποτε παρουσιάσθηκε πρόβλημα τροφικής δηλητηρίασης στην Π.Φ.Λ. Το εξαιρετικό αυτό αποτέλεσμα οφείλεται στους αυστηρότατους ελέγχους που γίνονται καθημερινά στην ποιότητα των εισερχόμενων πρώτων υλών από εξειδικευμένο επιστημονικό προσωπικό, στην άριστη υλικοτεχνική υποδομή που διαθέτουμε (φούρνοι, ψυγεία, καταψύκτες, χώροι αποθήκευσης κλπ) και στο ιδιαίτερα έμπειρο προσωπικό μαγειρείου που προετοιμάζει τα γεύματα.

Θα θέλαμε να διαβεβαιώσουμε τους 8500 φοιτητές μας που είναι δικαιούχοι σίτισης στην ΠΦΛ ότι, καταβάλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια και νοιαζόμαστε για την ασφάλεια και ποιότητα των προσφερόμενων γευμάτων.

Από το ΔΣ της ΠΦΛ