Call for Papers – BUA 2019 Conference, 17 April 2019, “Implementation of the UN 2030 Sustainable Development Goals in the Balkan Region: The Role of the Universities”

Το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης έχει αναλάβει την Προεδρία της Ένωσης Βαλκανικών Πανεπιστημίων (Balkan Universities Association, BUA, www.baunas.org) για το διάστημα 2018-2019.

Στο πλαίσιο της Προεδρίας διοργανώνει το Συνέδριο BUA 2019 με θέμα:

«Εφαρμογή της Ατζέντας 2030 για τη Βιώσιμη Ανάπτυξη στη Βαλκανική Χερσόνησο: Ο Ρόλος των Πανεπιστημίων» –  “Implementation of the UN 2030 Sustainable Development Goals in the Balkan Region: The Role of the Universities”

που θα πραγματοποιηθεί στις 17 Απριλίου 2019, στο Κέντρο Διάδοσης Ερευνητικών Αποτελεσμάτων του ΑΠΘ.

Αν επιθυμείτε να συμμετάσχετε με ανακοίνωση στο Συνέδριο, παρακαλούμε να αποστείλετε την εργασία σας στη διεύθυνση bua2019@auth.gr έως τις 27 Μαρτίου 2019.

Η γλώσσα του Συνεδρίου είναι η αγγλική

Οι θεματικές ενότητες του Συνεδρίου είναι:

• Quality Assurance in Higher Education – International Accreditation
  • Sustainable Development: Earth Observation Data – Societal Benefit Areas
  • European Projects – European Academic and Research Networks
  • The Impact of Universities on Local – Regional Economies
  • Modern Approaches on Agriculture and Forestry
  • Methods to promote University – Industry Cooperation

Σημαντικές ημερομηνίες

Ημερομηνία διεξαγωγής Συνεδρίου: 17 Απριλίου 2019

Ημερομηνία υποβολής εργασιών για τα μέλη του ΑΠΘ: έως 27 Μαρτίου 2019

Ημερομηνία ειδοποίησης αποδοχής εργασιών: 4 Απριλίου 2019