ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ «ΧΟΡΤΟ Ή ΑΛΚΟΟΛ»: ΙΔΟΥ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ;

Με την πρωτοβουλία της Διεπιστημονικής Επιτροπής Μελέτης Προτάσεων για την Αντιμετώπιση των Ναρκωτικών του Α.Π.Θ. και τη συνεργασία του ΚΕΘΕΑ-ΙΘΑΚΗ διοργανώνεται στο Τμήμα Φιλοσοφίας & Παιδαγωγικής  βιωματικό σεμινάριο, στο οποίο οι συμμετέχοντες/ουσες θα επεξεργαστούν τις αντιλήψεις και τις συμπεριφορές που σχετίζονται με τη χρήση νόμιμων ή παράνομων εξαρτησιογόνων ουσιών και θα μιλήσουν για τους μύθους και τις πραγματικότητες που συνδέονται με αυτές.

Συντονιστές εργαστηρίου:

Παρασκευόπουλος Ηλίας , Προσωπικό Θεραπείας ΚΕΘΕΑ ΙΘΑΚΗ

Τάντος Αλέξανδρος, Προσωπικό Θεραπείας ΚΕΘΕΑ ΙΘΑΚΗ

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 07/05  10:00-13:00 στην αίθ. 111 (Παλαιό Κτίριο της Φιλοσοφικής Σχολής)

Θα υπάρξει κλειστός αριθμός συμμετοχής, με μέγιστο αριθμό συμμετεχόντων/ουσών τα είκοσι (20) άτομα. Οι ενδιαφερόμενοι/ες καλούνται να δηλώσουν τη συμμετοχή τους ηλεκτρονικά στη διεύθυνση: akisparafelas@gmail.com   έως τις 02/05. Το μήνυμα πρέπει να φέρει ως θέμα του τον τίτλο του σεμιναρίου και το όνομα του/της συμμετέχοντος/ουσας. Προτεραιότητα θα δοθεί στους/ις φοιτητές/τριες του τμήματος.

Οι συμμετέχοντες/ουσες μετά το πέρας του σεμιναρίου θα λάβουν βεβαιώσεις συμμετοχής.