Ενημερωτικές Παρεμβάσεις της Διεπιστημονικής Επιτροπής Μελέτης Προτάσεων κατά των Ναρκωτικών

Η Διεπιστημονική Επιτροπή Μελέτης Προτάσεων κατά των Ναρκωτικών σε συνεργασία με το Κέντρο Θεραπείας Εξαρτημένων Ατόμων (ΚΕΘΕΑ) και το Πρόγραμμα Εναλλακτικής Θεραπείας Εξαρτημένων Ατόμων ΑΡΓΩ προχώρησε στην κατασκευή και στην τοποθέτηση σε κεντρικά σημεία του πανεπιστημίου ενημερωτικών banners συνεχίζοντας έτσι την καμπάνια της κατά των εξαρτήσεων.

Τα banners έχουν τοποθετηθεί στο πανεπιστημιακό γυμναστήριο και στα κυλικεία της Πολυτεχνικής Σχολής, της Νομικής Σχολής και της Κεντρικής Βιβλιοθήκης.

Οι δράσεις της Επιτροπής για τη φετινή ακαδημαϊκή χρόνια θα ολοκληρωθούν με τη διενέργεια συναυλίας σε συνεργασία με το ΚΕΘΕΑ ενόψει της παγκόσμιας ημέρας κατά των ναρκωτικών.