Πρόγραμμα παιδικής απασχόλησης AUTh Day Camp Life Skills

Αγαπητοί γονείς,
το Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο του ΑΠΘ διοργανώνει για 7η συνεχόμενη χρονιά παιδικό πρόγραμμα εκμάθησης δεξιοτήτων ζωής.

Θα λειτουργήσει  από τη Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου  2019, μέχρι και την Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου 2019.

Άφιξη παιδιών: 07.45 έως 09.00

Αποχώρηση παιδιών: 14.15 έως 15.45

Βασικός  στόχος είναι η εκμάθηση δεξιοτήτων ζωής, όπως ομαδικότητα, επίτευξη στόχων, διαχείριση θυμού, κ.α., μέσα από αθλητικές δραστηριότητες, για παιδιά 4-13 ετών.

Το πρόγραμμα επίσης περιλαμβάνει τη διαδραστική συμμετοχή των παιδιών σε δραστηριότητες δημιουργικής απασχόλησης όπως μαγειρική, χειροτεχνίες, μουσική, χορός, κατασκηνωτικά θέματα, αυτοάμυνα κ.α. Τέλος,  πραγματοποιούνται επισκέψεις σε ερευνητικά εργαστήρια και εκπαιδευτικές δομές του Πανεπιστημίου.

Δηλώσεις  συμμετοχής από 20 Αυγούστου 2019 στις 20.00  εδώ (θα γίνουν δεκτές οι 130 πρώτες αιτήσεις)