Μαθήματα ρωσικής γλώσσας και πολιτισμού για αρχάριους (επίπεδο Α1) από το ΚΔΞΓ

Ανακοινώνεται ότι στο πλαίσιο συνεργασίας του Κέντρου Διδασκαλίας Ξένων Γλωσσών με το Πρόγραμμα «ΙΑΣΩΝ» προσφέρονται δωρεάν μαθήματα ρωσικής γλώσσας και πολιτισμού (επίπεδο αρχαρίων A1) (κωδικός ΡΩΣ-Α1Α) σε προπτυχιακούς φοιτητές/ήτριες του Α.Π.Θ. κατά το χρονικό διάστημα από 7 Οκτωβρίου 2019 έως 10 Ιανουαρίου 2020.

Στόχος του προγράμματος είναι η ανάπτυξη βασικών γλωσσικών δεξιοτήτων στη ρωσική γλώσσα (επίπεδο Α1).

Πληροφορίες για το μάθημα:

• Θα δημιουργηθούν 2 τμήματα. Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται δύο φορές την εβδομάδα (4 ακαδημαϊκές ώρες) σύμφωνα με τον παρακάτω πίνακα:

Α1α

Δευτέρα 11:30-13:00 και

Τετάρτη 11:00-12:30

Αίθουσα Δ/«Γλωσσικό Εργαστήρι» του ΚΔΞΓ, (ισόγειο της Σχολής Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών)

Α1β

Δευτέρα 13:00-14:30 και

Παρασκευή 11:00-12:30

• Διδάσκων θα είναι ο Δρ. Ρωσικής Φιλολογίας κ. Φωτιάδης Δημήτριος.
  • Όσοι φοιτητές και όσες φοιτήτριες ενδιαφέρονται, καλούνται να δηλώσουν συμμετοχή συμπληρώνοντας τη σχετική online αίτηση στην οποία θα επισυνάπτουν αρχείο (.pdf ή .zip μορφή) με αντίγραφο της αναλυτικής τους βαθμολογίας.