Ημερίδα με θέμα: «Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη: Στρατηγική Επιλογή με επίκεντρο τη Βιώσιμη Ανάπτυξη και την Καινοτομία».

Το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης και η KPMG διοργανώνουν ημερίδα με θέμα: «Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη: Στρατηγική Επιλογή με επίκεντρο τη Βιώσιμη Ανάπτυξη και την Καινοτομία».

Στόχος της ημερίδας είναι η ευαισθητοποίηση των φοιτητών και φοιτητριών του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών του Α.Π.Θ. και του επιχειρηματικού κόσμου για την Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη, καθώς και η σύνδεση του θεωρητικού πλαισίου που διδάσκονται οι φοιτητές-φοιτήτριες με την πρακτική που εφαρμόζουν τα στελέχη στις επιχειρήσεις.

Οι συμμετέχοντες θα έχουν την ευκαιρία να κατανοήσουν τις διαφορές μεταξύ φιλανθρωπίας – ΕΚΕ, τη σύνδεση της ΕΚΕ με τη στρατηγική, τις αξίες και την κουλτούρα μιας επιχείρησης, καθώς και τις επιπτώσεις της στην οικονομία, την κοινωνία και τον ανταγωνισμό.

Η διοργάνωση πραγματοποιείται από το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών Α.Π.Θ., Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών Διοίκηση Επιχειρήσεων-ΜΒΑ , Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών Εφοδιαστική & Διοίκηση Αλυσίδας Εφοδιασμού και την KPMG.

Εγγραφές: ΑΠΘ_KPMG_EKE