ΗΜΕΡΙΔΑ-Πλευροπνευμονία του χοίρου

Την Δευτέρα 1 Οκτωβρίου 2018, και ώρα 17.00 στο αμφιθέατρο Τσιρογιάννης στο Τμήμα Κτηνιατρικής, Πανεπιστημιούπολη ΑΠΘ ο καθηγητής Laszlo FODOR, διευθυντής του Department of Microbiology and Infectious Diseases, Faculty of Veterinary Medicine Szent Istvan University Budapest και Πρώην πρόεδρος της EAEVE Θα δώσει διάλεξη Για την Πλευροπνευμονία του χοίρου (Actinobacillus pleuropneumoniae) για τους φοιτητές 3ου και 5ου εξαμήνου, τα μέλη ΔΕΠ και τους κτηνιάτρους.

Στη συνέχεια ο καθηγητής Σπύρος Κρήτας θα παρουσιάσει τα νεότερα δεδομένα για την Αφρικανική Πανώλη των Χοίρων και τους κινδύνους για τη χώρα μας .

Θα υπάρχει ταυτόχρονη τηλεδιάσκεψη με τον καθηγητή Hans NAUWYNCK, διευθυντή του Laboratory of Virology,, Faculty of Veterinary Medicine, University of Ghent, Belgium

Θα ακολουθήσει συζήτηση

Η ημερίδα θα μεταδοθεί με live streaming