Ennovation 2018 | Workshop στη Θεσσαλονίκη σε συνεργασία με το Reload Greece

Στο πλαίσιο του workshop «Ignite, accelerate and pitch your business idea» ερευνητικές και φοιτητικές ομάδες του ΑΠΘ θα έχουν την ευκαιρία να παρουσιάσουν την επιχειρηματική τους ιδέα, να λάβουν καθοδήγηση από έμπειρους μέντορες, να προκριθούν στο διαγωνισμό Ennovation και στη 2η φάση (ACCELERATE) του Reload Greece.

Η δράση πραγματοποιείται στο πλαίσιο του Διεθνή Πανεπιστημιακού Διαγωνισμού Επιχειρηματικότητας και Καινοτομίας Ennovation και του προγράμματος επιτάχυνσης Young Entrepreneurs Programme (RG YEP). Το workshop διοργανώνεται από το Κέντρο ACEin και τον εκπαιδευτικό οργανισμό Reload Greece σε συνεργασία με το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, το ALBA, το OK!Thess και την υποστήριξη της Ethelon.

Το workshop θα διεξαχθεί στο OK!Thess την Τρίτη 18 Δεκεμβρίου μεταξύ 6-8μμ.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε: