Master Class με την Καθ. Άρτεμι Αλεξιάδου: On the complexity of Greek verbal morphology

Το Ερευνητικό Δίκτυο „Deutsch-Mittelmeerisches Netzwerk Sprachwissenschaft” (German Mediterranean Network on Linguistics) (Βραβείο του Ιδρύματος Alexander von Humboldt 2017 για Καινοτόμες Διαδικτυακές Πρωτοβουλίες που απονεμήθηκε στην Αθηνά Σιούπη, 2017 Humboldt Alumni Award for Innovative Networking Initiatives) με την οικονομική υποστήριξη του Ιδρύματος Alexander von Humboldt διοργανώνει στις 19 Μαρτίου 2019 Μaster Class με την Καθ. Άρτεμι Αλεξιάδου (Humboldt Universität Berlin &Leibniz-ZAS).

Η Καθ. Αλεξιάδου θα δώσει διάλεξη με θέμα: On the complexity of Greek verbal morphology
Τρίτη, 19 Μαρτίου 2019,  ώρα 12:00 -13:00
Μουσείο Εκμαγείων, Νέο Κτήριο ΦΛΣ, Υπόγειο, ΑΠΘ

Την ίδια ημέρα νέοι/ες ερευνητές/ήτριες (Α’ και Β’ Κύκλου Μεταπτυχιακών Σπουδών) θα παρουσιάσουν και θα συζητήσουν την έρευνά τους με την Καθ. Αλεξιάδου.
Ώρα: 15:00-19:30
Παλαιό Κτήριο ΦΛΣ, αίθουσα 14, ΑΠΘ

H διάλεξη είναι ανοιχτή και θα μεταδοθεί διαδικτυακά, μέσω live streaming.

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης είναι διαθέσιμο στον παρακάτω σύνδεσμο: