Eκπαιδευτικό σεμινάριο με τίτλο: «Ανάπτυξη Επιχειρηματικών Δεξιοτήτων» από το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

Το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας – Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας στο πλαίσιο της Πράξης: ‘’Υποστήριξη δράσεων Στήριξης της Επιχειρηματικότητας, καινοτομίας και Ωρίμανσης για την αξιοποίηση της Ερευνητικής Δραστηριότητας και των Νέων Προϊόντων και Υπηρεσιών που αναπτύσσονται στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας’’ με κωδικό ΟΠΣ (MIS) 5131962, υλοποιεί εκπαιδευτικό σεμινάριο με τίτλο: «Ανάπτυξη Επιχειρηματικών Δεξιοτήτων»
Έναρξη 20/02/2023

To σεμινάριο στοχεύει στην ανάπτυξη ικανοτήτων αναγνώρισης και εντοπισμού επιχειρηματικών ευκαιριών αλλά και στην καλλιέργεια δεξιοτήτων για την εκμετάλλευσή τους.
Το Πρόγραμμα απευθύνεται σε όλη την ακαδημαϊκή κοινότητα του Πανεπιστημίου Μακεδονίας και των άλλων Πανεπιστημίων, σε ερευνητές,  σε στελέχη επιχειρήσεων ή/και σε μεμονωμένα άτομα που επιδιώκουν τον εντοπισμό και την εκμετάλλευση επιχειρηματικών ευκαιριών.

• Θα πραγματοποιηθεί θεωρητική επιμόρφωση, ομαδική εργασία, υλοποίηση projects και βιωματική μάθηση
  • Η διδασκαλία γίνεται από μέλη ΔΕΠ
  • Η συμμετοχή είναι δωρεάν