Επιστημονική Εκδήλωση Διεθνούς Ιατρικού Ολυμπικού Συνδέσμου, Τετάρτη 25 Μάϊου 2022, ΚΕΔΕΑ

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Διεθνούς Ιατρικού Ολυμπικού Συνδέσμου διοργανώνει επιστημονική εκδήλωση την Τετάρτη 25 Μαΐου 2022 και ώρα 17:40 που θα πραγματοποιηθεί στο Κέντρο Διάδοσης Ερευνητικών Αποτελεσμάτων ΑΠΘ στην οδό 3ης Σεπτεμβρίου, Πανεπιστημιούπολη (ΚΕ.Δ.Ε.Α., κόκκινο κτίριο) με το πρωτότυπο θέμα:

«Οι καλύτερες ιατρικές και κοινωνικές προσφορές μας».

Θα προηγηθεί σύντομο μουσικό πρόγραμμα. Το επιστημονικό πρόγραμμα θα αρχίσει στις 18:00 με προσφώνηση του Πρύτανη του ΑΠΘ Καθηγητή κ. Νικόλαου Παπαϊωάννου, του Κοσμήτορα της Σχολής Επιστημών Υγείας Καθηγητή κ. Θεόδωρου Δαρδαβέση και του Προέδρου του Τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ Καθηγητή κ. Κυριάκου Αναστασιάδη.

Η επιστημονική θεματολογία της εκδήλωσης αφορά όχι μόνο τον ιατρικό κόσμο, αλλά και τους φοιτητές καθώς το ευρύτερο κοινό.