Παρουσίαση του ηλεκτρικού αυτοκινήτου “Pehlivan Elec Trak” από το Πανεπιστήμιο Trakya University της Τουρκίας

Εκ μέρους του Πρύτανη του ΑΠΘ, Καθηγητή Περικλή Α. Μήτκα, του Κοσμήτορα της Πολυτεχνικής Σχολής, Καθηγητή Κ. Κατσάμπαλου και του Προέδρου του Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών,  Καθηγητή Γ. Χασάπη, σας προσκαλούμε στην παρουσίαση του ηλεκτρικού αυτοκινήτου “Pehlivan Elec Trak”από την ερευνητική – φοιτητική ομάδα Pehlivan Team του Πανεπιστημίου Trakya University της Τουρκίας.

Η εκδήλωση αυτή θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 21 Απριλίου 2016 στις 10:00 π.μ. στο χώρο του ΚΕ.ΔΕ.Α. (Αμφιθέατρο ΙΙ) στο πλαίσιο της συνεργασίας των δύο Ιδρυμάτων.

Θα ακολουθήσει παρουσίαση του ηλεκτρικού αυτοκινήτου της ελληνικής ομάδας “Aristurtle” του ΑΠΘ.

Στο τέλος της εκδήλωσης θα γίνει επίδειξη του αυτοκινήτου “Pehlivan Elec Trak” στον εξωτερικό χώρο του κτιρίου.