Συμμετοχή φοιτητών της Σχολής ΟΠΕ στην τελετή Αφής της Ολυμπιακής Φλόγας για τους Ολυμπιακούς Αγώνες 2016

H Σχολή ΟΠΕ (Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών), στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων για το έτος Αριστοτέλη (2016) και τα 90+ χρόνια του ΑΠΘ, επιχειρεί να καλλιεργήσει την «ταυτότητα του ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΙΣΤΑ» στα μέλη του και ιδιαίτερα στους  φοιτητές και φοιτήτριες  του.

Σε ένα δημιουργικό πρότζεκτ (creative project) με τίτλο  «ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ  ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΙΣΤΑΣ!» στο οποίο συμμετέχουν φοιτητές/φοιτήτριες της Σχολής ΟΠΕ σχεδιάζεται να υλοποιηθούν δράσεις που θα βοηθήσουν αφενός στην ενσυναίσθηση της ταυτότητας του ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΙΣΤΑ και αφετέρου στην διάδοση-επικοινωνία αυτής της ταυτότητας εντός και εκτός του ΑΠΘ.

Στο πλαίσιο του πρότζεκτ, εθελοντές φοιτητές και φοιτήτριες της Σχολής ΟΠΕ θα συμμετάσχουν στην τελετή Αφής της Ολυμπιακής Φλόγας για τους Ολυμπιακούς Αγώνες 2016, την Πέμπτη 21 Απριλίου 2016, στην Αρχαία Ολυμπία  και στην παγκόσμια πεζοπορία στην Ιερά Οδό που τιτλοφορείται ‘Ο Δρόμος των Αθλητών προς τη Δόξα’ (20 – 21/04/2016).