ΕΚΘΕΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ ''ΕΙΚΟΣΙ ΧΡΟΝΙΑ ΔΡΟΜΟΣ'' - ΚΕΘΕΑ ΕΞΕΛΙΞΙΣ/ ΝΙΚΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΞΑΡΤΗΣΗ - ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΣ ΤΗ ΖΩΗ

post image

Στα πλαίσια του διήμερου ΝΙΚΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΞΑΡΤΗΣΗ - ΚΕΡΔΙΖΟΤΑΣ ΤΗ ΖΩΗ , που διοργανώνεται με πρωτοβουλία του Α.Π.Θ. σε συνεργασία με φορείς απεξάρτησης της πολής μας, θα πραγματοποιηθεί έκθεση φωτογραφίας στο Ισόγειο της Νομικής Σχολής (φουαγιέ) από την ομάδα φωτογραφίας του ΚΕΘΕΑ ΕΞΕΛΙΞΙΣ.

Εξαρτημένες γυναίκες της Αθήνας, που υποστηρίζονται από το πρόγραμμα άμεσης πρόσβασης ΚΕΘΕΑ ΕΞΕΛΙΞΙΣ, φωτογραφίζουν την καθημερινότητά τους και μιλούν για τις εμπειρίες, τα αδιέξοδα και τις ελπίδες τους. Ο φωτογράφος Στυλιανός Παπαρδέλας καταγράφει με το φακό του τη δουλειά του ΚΕΘΕΑ ΕΞΕΛΙΞΗΣ στις πιάτσες της πόλης και στις μονάδες του. Η έκθεση έχει παρουσιαστεί στην Αθήνα, στο Ηράκλειο της Κρήτης και στην έδρα του ΟΗΕ στη Βιέννη.

Πληροφορίες εκδήλωσης
Ημερομηνίες διεξαγωγής:
Τρίτη, 18 Οκτώβριος, 2016 - 10:00 έως Τετάρτη, 19 Οκτώβριος, 2016 - 19:00
Χώρος:
ΙΣΟΓΕΙΟ ΝΟΜΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ (φουαγιέ)
Οργάνωση εκδήλωσης
ΚΕΘΕΑ ΕΞΕΛΙΞΙΣ