Παρουσίαση του εκπαιδευτικού προγράμματος Educational Trip 2017

Θες να γινεις φοιτητης ενός κορυφαίου πανεπιστημίου των ΗΠΑ για 10 μέρες και να δεις πως πραγματικά λειτουργεί; Θέλεις να βελτιώσεις το ακαδημαϊκό επίπεδο του δικού σου Πανεπιστημίου;  Αν ναι, τότε έλα να ενημερωθείς για το Πρόγραμμα Educational Trip!

Το εκπαιδευτικό πρόγραμμα Educational Trip διοργανώνεται από το 2010 σε διεθνώς αναγνωρισμένα ακαδημαϊκά ιδρύματα της Αμερικής (UC Stanford, MIT, UC Berkeley, Georgia Tech, UC San Diego, Princeton University). Σκοπός του είναι να προσφέρει στους 25 περίπου συμμετέχοντες Έλληνες φοιτητές και φοιτήτριες μια συγκλονιστική εμπειρία που θα τους εφοδιάσει με σημαντικές γνώσεις και καινοτόμες πρακτικές, προς αξιοποίηση στο δικό τους ακαδημαϊκό περιβάλλον και τη μετέπειτα καριέρα τους.

Πληροφορίες – Επικοινωνία

Πληροφορίες εκδήλωσης:

Όνομα εκδήλωσης: Παρουσίαση του εκπαιδευτικού προγράμματος Educational Trip 2017

Χώρος Διεξαγωγής: Αμφιθέατρο Ι, ΚΕΔΕΑ ΑΠΘ, 3ης Σεπτεμβρίου – Πανεπιστημιούπολη

546 36 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Ημερομηνία Διεξαγωγής: Πέμπτη 15 Δεκεμβρίου 2016

Ώρα Διεξαγωγής: 18:00 – 20:00

Οργάνωση εκδήλωσης:

Comvos (Cooperation and Motivation of Students)

Email: info.comvos@gmail.com

Website: http://comvos-uni.gr/

Facebook: Comvos