Ομιλία του Φίλιππου Κάραμποτ, Ερευνητικού Εταίρου του King’s College Λονδίνου, με θέμα: "Το καθεστώς της 4ης Αυγούστου και οι Έλληνες Εβραίοι: Συστράτευση, χειραγώγηση, κοινωνικός απομονωτισμός"

Στο πλαίσιο του φετινού κύκλου σεμιναρίων του Τομέα Νεότερης και Σύγχρονης Ιστορίας, Λαογραφίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας του Τμήματος Ιστορίας και Αρχαιολογίας ΑΠΘ, για το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017, θα πραγματοποιηθεί, τη Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2017 και ώρα 18.15 μ.μ., ομιλία του Φίλιππου Κάραμποτ, Ερευνητικού Εταίρου του King’s College Λονδίνου και του Εργαστηρίου Μελέτης Νεότερου Ελληνικού Εβραϊσμού, με θέμα:

"Το καθεστώς της 4ης Αυγούστου και οι Έλληνες Εβραίοι: Συστράτευση, χειραγώγηση, κοινωνικός απομονωτισμός".

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του Ιστορικού Αρχείου ΑΠΘ (Νέο Κτίριο Φιλοσοφικής Σχολής ΑΠΘ, 4ος όροφος, γραφείο 401).

Πληροφορίες επικοινωνίας
Πληροφορίες εκδήλωσης
Ημερομηνίες διεξαγωγής:
Δευτέρα, 16 Ιανουάριος, 2017 - 18:15
Χώρος:
Ιστορικό Αρχείο ΑΠΘ (Νέο Κτίριο Φιλοσοφικής Σχολής ΑΠΘ, 4ος όροφος, γραφείο 401)
Οργάνωση εκδήλωσης
Τομέας Νεότερης και Σύγχρονης Ιστορίας,Λαογραφίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας - Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας ΑΠΘ