Εκδήλωση αποφοίτων του Τμήματος Πληροφορικής & παρουσίαση ΠΜΣ

Την Δευτέρα 22 Μαΐου και ώρα 18:00 με 21:00 θα πραγματοποιηθεί η Εκδήλωση αποφοίτων του Τμήματος Πληροφορικής καθώς και η Παρουσίαση των μεταπτυχιακών προγραμμάτων “Πληροφορική και Επικοινωνίες”, “Διαδίκτυο και Παγκόσμιος Ιστός” και “Πληροφορική και Διοίκηση” στο Αμφιθέατρο ΙΙ στο κτίριο ΚΕΔΕΑ που βρίσκεται επί της 3ης Σεπτεμβρίου.

Το πρόγραμμα της εκδήλωσης έχει ως εξής:

17:30-18:00 Εγγραφή συμμετεχόντων – Επικαιροποίηση στοιχείων επικοινωνίας με τους αποφοίτους
18:00-18:15 Χαιρετισμός Προέδρου
18:15-18:45 Παρουσίαση ΠΜΣ “Πληροφορική & Επικοινωνίες”, “Διαδίκτυο & Παγκόσμιος Ιστός”
18:45-19:00 Παρουσίαση ΔΠΜΣ “Πληροφορική & Διοίκηση”
19:00-19:40 Διάλειμμα καφέ – επίσκεψη posters
19:40-20:00  Ερωτήσεις για τα ΠΜΣ
20:00-21:00 Βράβευση αποφοίτων:

Κυριάκος Μουρατίδης, B.Sc. Τμήμα Πληροφορικής Α.Π.Θ.,  Ph.D. HKUST, Αναπλ. Καθηγητής School of Information Systems, Singapore Management University.
Μιχαήλ Βλάχος,B.Sc. Τμήμα Πληροφορικής Α.Π.Θ., Ph.D. University of California at Riverside, ΙΒΜ Research Zurich, ERC Starting Grant
Γεωργία Καραμάνου, Δίπλωμα Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Α.Π.Θ., M.Sc. στην Πληροφορική και Επικοινωνίες, Τμήμα Πληροφορικής Α.Π.Θ. Ηuawei Technologies, NL
Παναγιώτης Σιώζος, Β.Sc., Ph.D. Τμήμα Πληροφορικής Α.Π.Θ., Startup LearnWorlds