Με μεγάλη μας χαρά, θα θέλαμε να σας προσκαλέσουμε στην επίσημη παρουσίαση του τρίτου μονοθέσιου της ομάδας, η οποία θα διεξαχθεί τη Κυριακή 14 Οκτωβρίου και ώρα 18:00 στο ξενοδοχείο Makedonia Palace στη Θεσσαλονίκη (Λεωφόρος Μεγάλου Αλεξάνδρου 2).

Η ομάδα  ARISTURTLE συμμετέχει σε παγκόσμιους διαγωνισμούς Formula Student λαμβάνοντας πολλές αξιώσεις και διακρίσεις. Πρόκειται για την ομάδα που το 2016 κατασκεύασε το πρώτο ηλεκτροκίνητο αγωνιστικό μονοθέσιο αυτοκίνητο στη Βόρεια Ελλάδα και που συνεχίζει δυναμικά για έκτη συνεχόμενη χρονιά με σκοπό την κατασκευή του τέταρτου μονοθέσιου.

Τη φετινή αγωνιστική σεζόν η ομάδα σημείωσε σημαντικές αποδόσεις, τις υψηλότερες, μάλιστα, στην σύντομη ιστορία της. Το τρίτο ηλεκτροκίνητο αγωνιστικό μονοθέσιο έγινε πραγματικότητα και το όνειρο όλης της ομάδας ανταμείφθηκε με τον καλύτερο τρόπο σε τρείς διεθνείς διαγωνισμούς.

Η ομάδα ARISTURTLE

Aristotle University Racing Team Electric (Arist.u.r.t.le)
Website : www.aristurtle.gr
Email: info@aristurtle.gr