”Το Πανεπιστήμιο της μεταπολίτευσης περνά κρίση. Ποιό Πανεπιστήμιο θέλουμε;” || Εκδήλωση Συλλόγου Αποφοίτων

Ο Σύλλογος Αποφοίτων του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης με αφορμή τα 45 χρόνια από την εξέγερση του Πολυτεχνείου οργανώνει εκδήλωση με θέμα: 45 χρόνια από την εξέγερση του Πολυτεχνείου.

Το Πανεπιστήμιο της μεταπολίτευσης περνά κρίση. Ποιό Πανεπιστήμιο θέλουμε;

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 19 Νοεμβρίου στον κινηματογράφο “Αλέξανδρος” απέναντι από το ΚΘΒΕ και θα αρχίσει στις 6μμ. Θα διαρκέσει ως τις 9μμ.
Στην εκδήλωση θα παρέμβουν ο πρύτανης του ΑΠΘ Περικλής Μήτκας και ο πρώην υπουργός Χαράλαμπος Καστανίδης.
Το πάνελ των ομιλητών είναι, κατ΄ αλφαβητική σειρά: Σάκης Μουμτζής, Γιώργος Μπάρμπας, Πέτρος Παπασαραντόπουλος, Νίκος Ταχιάος και Λευτέρης Τζιόλας.
Την εκδήλωση θα συντονίσει ο Παντελής Σαββίδης, Δημοσιογράφος, Πρόεδρος του Συλλόγου Αποφοίτων ΑΠΘ.

Χορηγός Επικοινωνίας της εκδήλωσης είναι το Livemedia, το οποίο θα μεταδώσει την εκδήλωση live streaming. Για τη διεύθυνση που θα μπορέσετε να παρακολουθήσετε την εκδήλωση, όσοι ζείτε εκτός Θεσσαλονίκης,  θα σας ενημερώσουμε σε επόμενη επικοινωνία μας.