”Η Αναθεώρηση του Συντάγματος” || Εκδήλωση με ομιλητή τον Αντώνη Μανιτάκη

Ο Σύλλογος Αποφοιτών και η Κοσμητεία της Νομικής Σχολής του ΑΠΘ συνδιοργανώνουν εκδήλωση με θέμα: Η Αναθεώρηση του Συντάγματος την Πέμπτη 7 Φεβρουαρίου 2019 στις 19:00 στο Κέντρο Ιστορίας Θεσσαλονίκης.

Για την αναθεώρηση του Συντάγματος θα μιλήσει ο Ομότιμος Καθηγητής της Νομικής Σχολής του ΑΠΘ και πρώην υπουργός Αντώνης Μανιτάκης

Θα χαιρετίσει η Κοσμήτορας της Νομικής Σχολής Ελισάβετ Συμεωνίδου – Καστανίδου.

Εισαγωγική ομιλία θα κάνει ο Αναπληρωτής Καθηγητής Συνταγματικού Δικαίου του ΑΠΘ, Παναγιώτης Μαντζούφας.

Παρεμβάσεις θα κάνουν οι Αναπληρώτριες Καθηγήτριες Συνταγματικού Δικαίου ΑΠΘ, Ι. Καμτσίδου και Λ. Παπαδοπούλου και ο Επίκουρος Καθηγητής Νομικής, Γ. Καραβοκύρης.

Θα συντονίσει ο Παντελής Σαββίδης, Πρόεδρος του Συλλόγου Αποφοίτων ΑΠΘ.

VIDEO με τις Εισηγήσεις των Ομιλητών στον σύνδεσμο: