Γ΄ Συνάντηση του μεταπτυχιακού Colloquium Λειτουργικής του Εργαστηρίου Λειτουργικών Μελετών (2018-2019)

To Εργαστήριο Λειτουργικών Μελετών του Τμήματος Ποιμαντικής και Κοινωνικής Θεολογίας, σας προσκαλεί στη τρίτη συνάντηση του μεταπτυχιακού Colloquium Λειτουργικής για το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019, που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 24 Ιανουαρίου 2019 και ώρα 13:00 στην Αίθουσα B΄ Μικρή του 3ου ορόφου του κτηρίου της Θεολογικής Σχολής ΑΠΘ.

Ο εισηγητής Γεώργιος Κεσελόπουλος, Λέκτορας της Θεολογικής Σχολής του Πανεπιστημίου «Λόγος» της Αυτοκεφάλου Ορθοδόξου Εκκλησίας της Αλβανίας, θα παρουσιάσει το θέμα: «Σχοινοβατώντας μεταξύ ιστορίας και θεολογίας: Το παράδειγμα της Προθέσεως (8ος-15ος αιώνας)».

Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με το Εργαστήριο Λειτουργικών Μελετών στην ηλεκτρονική διεύθυνση: nassis@past.auth.gr ή στο τηλέφωνο: 2310 99 66 87.