Σεμινάριο του Καθηγητή Nicholas Peppas, University of Texas at Austin, USA

Την Τρίτη 4 Ιουνίου 2019 στις 12:00, θα λάβει χώρα στο ΚΕΔΕΑ, σεμινάριο του Καθηγητή Nicholas Peppas, University of Texas at Austin, USA.

Ο Καθηγητής  Nicholas Peppas  έχει, περισσότερο από οποιονδήποτε άλλον, θέσει τις βασικές αρχές και το σχεδιασμό καινοτόμων βιοϋλικών και συστημάτων ελεγχόμενης αποδέσμευσης φαρμακευτικών ουσιών.

Έχει συγγράψει χιλιάδες άρθρα σε Διεθνή περιοδικά και πρακτικά συνεδρίων και είναι ο συγγραφέας και συντάκτης περισσότερων των 30 βιβλίων.

Είναι ο πλέον αναδημοσιευμένος χημικός μηχανικός με πάνω από 120000 ετερο-αναφορές. Συνολικά, οι επιστημονικές συνεισφορές του έχουν οδηγήσει στη ανακάλυψη περισσοτέρων από 20 ιατρικών  προϊόντων με ανεκτίμητο αντίκτυπο στην υγεία εκατομμυρίων ασθενών.