Αναγόρευση σε επίτιμο διδάκτορα του καθηγητή Erich Lamberz

Σε Επίτιμο Διδάκτορα του Τμήματος Ποιμαντικής και Κοινωνικής Θεολογίας της Θεολογικής Σχολής του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης θα αναγορευτεί ο επίτιμος καθηγητής του Ludwig-Maximilians-Universität του Μονάχου κ. Erich Lamberz.

Η Τελετή Αναγόρευσης θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 19 Ιουνίου 2019, στις 12 μ., στην Αίθουσα Τελετών «Αλέξανδρος Παπαναστασίου» του Παλαιού Κτιρίου της Φιλοσοφικής Σχολής του ΑΠΘ.

Τον έπαινο του τιμώμενου θα εκφωνήσει ο κ. Κωνσταντίνος Χρήστου, καθηγητής του Τμήματος Ποιμαντικής και Κοινωνικής Θεολογίας.

Μετά την αναγόρευση θα ακολουθήσει ομιλία του τιμώμενου με θέμα: «Η Έβδομη Οικουμενική Σύνοδος και η νέα Έκδοση των πρακτικών της. Αποτελέσματα και συμπεράσματα».

Πληροφορίες επικοινωνίας
Συμπληρωματικά στοιχεία επικοινωνίας:

Τμήμα Ποιμαντικής και Κοινωνικής Θεολογίας

τηλ. 2310996680

Πληροφορίες εκδήλωσης
Ημερομηνίες διεξαγωγής:
Τετάρτη, 19 Ιούνιος, 2019 - 12:00 έως 14:00
Χώρος:
Οργάνωση εκδήλωσης
Μονάδα, υπομονάδα, τμήμα ή σχολή: