Παγκόσμια Ημέρα κατά των Ναρκωτικών 26.6.2019

Η Διεπιστημονική Επιτροπή Μελέτης Προτάσεων κατά των Ναρκωτικών Α.Π.Θ. υποστηρίζει και μετέχει στις δράσεις του Κέντρου Θεραπείας Εξαρτημένων Ατόμων (ΚΕΘΕΑ) ενόψει της παγκόσμιας ημέρας κατά των ναρκωτικών στις 26.6.2019.

Με αυτή την αφορμή σας προσκαλεί να παρευρεθείτε στις εκδηλώσεις που θα γίνουν στις 26.6 ημέρα Τετάρτη στην παλιά παραλία στο ύψος του αγάλματος του Μ. Αλεξάνδρου από τις 19:30 μ.μ. έως τις 23:00 μ.μ. Μεταξύ άλλων θα πραγματοποιηθεί με πρωτοβουλία της Επιτροπής και τη στήριξη της Φοιτητικής Εβδομάδας μεγάλη μουσική συναυλία στην οποία με χαρά συμμετέχουν μπάντες φοιτητών του πανεπιστημίου μας. Συγκεκριμένα:

– ΝO PERETERO
– The Nobel Prize Band
– Bye Paula
– Seyh Su
– Ακουστικές Επιρροές
– Μουσικοφρένεια
– Radom Rules

Η εκδήλωση έχει ως μότο τη φράση “Στάσου Πλάι Μου”. Σας περιμένουμε λοιπόν όλες και όλους.