Διεθνής έκθεση κορυφαίων πανεπιστημίων για Μεταπτυχιακά και Διδακτορικά της QS

Το Τμήμα Σπουδών και το Γραφείο Διασύνδεσης Σπουδών και Σταδιοδρομίας του Α.Π.Θ., συμμετέχουν στη Διεθνή Έκθεση κορυφαίων πανεπιστημίων για Μεταπτυχιακά και Διδακτορικά που διοργανώνει η QS στην Θεσσαλονίκη, την Τρίτη 22 Οκτωβρίου, στο ξενοδοχείο MetHotel, 15:00-20:00. Η έκθεση απευθύνεται σε όλους τους μελλοντικούς φοιτητές αντίστοιχων προγραμμάτων που φιλοδοξούν να σπουδάσουν στους πιο δημοφιλείς προορισμούς σπουδών.

Στην έκθεση συμμετέχουν εκπρόσωποι πανεπιστημίων, σύμβουλοι σταδιοδρομίας και εκπαιδευτικοί οργανισμοί, οι οποίοι παρέχουν χρήσιμες πληροφορίες για μεταπτυχιακά στους πιο δημοφιλείς προορισμούς σπουδών, τα κριτήρια εισαγωγής, τα απαραίτητα δικαιολογητικά καθώς και τις προοπτικές καριέρας μετά το τέλος των σπουδών.

Η είσοδος στην έκθεση είναι δωρεάν αλλά απαιτείται η εγγραφή ηλεκτρονικά.

Περισσότερες πληροφορίες και ηλεκτρονική εγγραφή