Πρόσκληση συμμετοχής φοιτητών στο webinar „Let’s Become a European University!“ που διοργανώνεται από το φοιτητικό τμήμα της συμμαχίας Πανεπιστημίων “EPICUR”

Αγαπητές φοιτήτριες, Αγαπητοί φοιτητές,

Στο πλαίσιο της συμμετοχής του ΑΠΘ στη στρατηγική συμμαχία “EPICUR” με σκοπό τη δημιουργία Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου, σας καλούμε να παρακολουθήσετε webinar με θέμα „Let’s Become a European University!“.

Το webinar, το οποίο πρόκειται να πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 15 Ιουλίου και ώρες 15:00 – 17:30 (ώρα Ελλάδος), διοργανώνεται από το φοιτητικό τμήμα της συμμαχίας (EPICUR Student Board) και έχει σκοπό την παρουσίαση της συμμαχίας EPICUR σε φοιτητές και την ανταλλαγή απόψεων σχετικά με την ίδρυση Ευρωπαϊκών Πανεπιστημίων, αλλά και απόψεων για την ίδια τη συμμαχία του EPICUR.

Στη συμμαχία EPICUR συμμετέχουν, εκτός από το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, επτά κορυφαία ευρωπαϊκά Πανεπιστήμια: University of Strasbourg (Γαλλία) -επικεφαλής, Adam-Mickiewicz University (Πολωνία), University of Amsterdam (Ολλανδία), University of Freiburg (Γερμανία), University of Haute-Alsace (Γαλλία), Karlsruhe Institute of Technology (Γερμανία) και το University of Natural Resources and Life Sciences (Αυστρία).

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το webinar, παρακαλούμε δείτε το συνημμένο ενημερωτικό δελτίο.

Για δηλώσεις συμμετοχής, επισκεφτείτε τον σύνδεσμο https://epicur.u-strasbg.fr/event/student-webinar/

Με εκτίμηση,
Ο Επιστημονικά Υπεύθυνος