Συμμετοχή στο Πρόγραμμα STARTnow

Θέλεις να συμβάλλεις στο να έχουν όλοι οι άνθρωποι ίσες ευκαιρίες; Θέλεις να συμμετέχεις σε ένα πρόγραμμα στο οποίο θα βοηθάς μέσω της επικοινωνίας ανεξάρτητα από την χώρα προέλευσης, τη γλώσσα ή το χρώμα του καθενός; Είσαι φοιτητής;

Αν ναι, το πρόγραμμα STARTnow σου δίνει την λύση δημιουργώντας «Conversation Clubs» ομάδες συζήτησης μεταξύ φοιτητών και προσφύγων σε γενικά θέματα (π.χ. υγεία, κινηματογράφος, supermarket) ώστε να εξοικειωθούν οι πρόσφυγες με το ελληνικό λεξιλόγιο και να είναι σε θέση να ανταπεξέλθουν στην καθημερινή τους ομιλία. Μέσω της συζήτησης και της αλληλεπίδρασης μπορούν να επιτευχθούν πολλά οφέλη όπως είναι η αλληλοκατανόηση, η ενσυναίσθηση και η δημιουργία κλίματος εμπιστοσύνης και συνεργασίας.

Ακολουθώντας τις οδηγίες του Υπουργείου Υγείας οι δράσεις μας αρχικά θα γίνουν Online και με την πρώτη ευκαιρία δια ζώσης.

Δήλωσε συμμετοχή σε αυτή την φόρμα https://forms.gle/en7dtNNoABC26Hpw6 και θα επικοινωνήσουμε σύντομα μαζί σου!

Μην καθυστερείς! Γίνε και εσύ εθελοντής στο STARTnow!

Στοιχεία Επικοινωνίας:

FB: STARTnow_by SolidarityNow

INSTAGRAM: Startnowbysolidaritynow
Email: startnow@solidaritynow.org

Μην καθυστερείς! Γίνε και εσύ εθελοντής στο STARTnow!

Στοιχεία Επικοινωνίας:

FB: STARTnow_by SolidarityNow