Hydrogen Summer ScH2ool-Πρόγραμμα Επανειδίκευσης και Αναβάθμισης Δεξιοτήτων

Το Hydrogen Summer ScH2ool έχει σχεδιαστεί ειδικά για προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές που ενδιαφέρονται για τεχνολογίες υδρογόνου σε ολόκληρη την αλυσίδα αξίας υδρογόνου. Το πρόγραμμα αυτό διοργανώνεται από το CluBE και την Advent Technologies, συνδιοργανώνεται από το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας, με την υποστήριξη της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας.

Το Hydrogen Summer ScH2ool θα διεξαχθεί από τις 3 Ιουλίου έως τις 7 Ιουλίου 2023, στα Eλληνικά και παρέχει μια εξαιρετική ευκαιρία για άτομα που επιδιώκουν να βελτιώσουν τις γνώσεις και τις δεξιότητές τους σε αυτόν τον ταχέως εξελισσόμενο τομέα. Οι συμμετέχοντες θα έχουν το προνόμιο να μάθουν από αξιόλογους ειδικούς που βρίσκονται στην πρώτη γραμμή της βιομηχανίας υδρογόνου.