Προκήρυξη έξι θέσεων Καθηγητών του ΑΠΘ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ
Για την πλήρωση θέσεων καθηγητών
στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης

Τα παρακάτω Τμήματα του Πανεπιστημίου μας αποφάσισαν την προκήρυξη των εξής θέσεων καθηγητών:

ΤΜΗΜΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (τηλ. Γραμματείας 2310995254 email: info@econ.auth.gr)
– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του καθηγητή πρώτης βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Βιομηχανική Πολιτική» (κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ2390)

ΤΜΗΜΑ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ (τηλ. Γραμματείας 2310995193 email: info@agro.auth.gr)
– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Φυσιολογία Αναπαραγωγής Μονογαστρικών» (κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ2391)

ΤΜΗΜΑ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΑΣ (τηλ. Γραμματείας 2310998780 email: info@hist.auth.gr)
– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του επίκουρου καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Κλασική Αρχαιολογία με έμφαση στη Νομισματική» (κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ2392)
– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του επίκουρου καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Πρώιμη Νεότερη Ιστορία του Ελλαδικού Χώρου, μέσα 15ου – αρχές 19ου αιώνα» (κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ2393)

ΤΜΗΜΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (τηλ. Γραμματείας 2310997940 email: info@math.auth.gr)
– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του καθηγητή πρώτης βαθμίδας με γνωστικό αντικείμενο «Θεωρητική Πληροφορική» (κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ2395)

ΤΜΗΜΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (τηλ. Γραμματείας 2310996395 email: info@ee.auth.gr)
– Μιας (1) θέσης καθηγητή στη βαθμίδα του αναπληρωτή καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο «Τεχνικές Ανάπτυξης Λογισμικού» (κωδικός ανάρτησης στο ΑΠΕΛΛΑ: ΑΡΡ2396)

Οι αιτήσεις υποψηφιότητας μαζί με όλα τα αναγκαία για την κρίση δικαιολογητικά (όπως αναφέρονται στο ΦΕΚ προκήρυξης) υποβάλλονται ηλεκτρονικά στο Πληροφοριακό Σύστημα “ΑΠΕΛΛΑ” και κατατείθενται και σε ένα αντίτυπο σε έντυπη μορφή στη Γραμματεία των παραπάνω Τμημάτων.
Πληροφορίες δίνονται στα τηλέφωνα και e-mail των παραπάνω Τμημάτων.